Családtervezési programunkban 1984 óta fogadjuk a gyermekeket tervező párokat. A program segítségével a gyermekek egészségesebben jönnek a világra, csökken a veleszületett rendellenességek aránya, a koraszülés, a méhen kívüli terhesség.
1984 óta dolgozunk az egészséges gyermekekért. A programunkon részt vett szülők több év távlatából is a családtervezési programon szerzett pozitív élményeikről számolnak be.
A program keretében lehetőségük nyílik rá:
- hogy felmerülő kérdéseiket, problémáikat a védőnővel megbeszéljék,
- hogy egészségi állapotukat részben alapos kikérdezéssel (anamnézis felvétele), részben szűrővizsgálatok elvégzésével megismerjék,
- hogy a várható gyermekáldás esetleges nehézségei időben kiderüljenek.
|
Pszichológia konzultáció
Első gyermeküket tervező/váró párok számára
Tapasztalataink szerint a gyermekvállalás öröme mellett kevesebbet beszélünk a baba érkezésének feszültségekkel teli részéről, családba illeszkedésének megfelelniük az immár szülővé vált házastársaknak. Mivel a kutatások azt mutatják, hogy a házastársi kapcsolatban nagyon sokszor akkor kezdődnek a problémák, amikor az első gyermek megszületik, - és ez súlyosabb problémákhoz vezethet, akár váláshoz is - fontosnak tartjuk, hogy a szülők tisztában legyenek a nehézségekkel is. Korai felismeréssel, a változásra való felkészüléssel a szülőpárok időben segítséget kaphatnak a további együttfejlődés erősítéséhez, s megelőzhetővé válnak a későbbi, nem szükségszerű krízisek.
Gyermekágyi depresszió megelőzése
A szülés utáni pszichés problémákat több faktor is előrejelzi, többek között a premenstruális szindróma. A premenstruális szindrómát (PMS) először 1931-ben írták le, olyan tünet-együttesként, mely 4-14 nappal a menstruáció előtt jelentkezik, és rögtön a vérzés megindulásakor vagy röviddel azután megszűnik. A menstruáció előtti napokban a nők kb. 95%-a észlel enyhe panaszokat, melyek részben testi (pl.: mellfeszülés, has-, és deréktáji- és izomfájdalmak) részben pedig lelki (pl.: lehangoltság, nyugtalanság, hangulati ingadozás, bizonyos ételek (édesség, csoki) megkívánása) természetűek. A testi és lelki panaszokat felölelő problémák a nők 5%-ában a mindennapi életvitelt lehetetlenné tévő, kb. 48%-ban azt megnehezítő körülményt jelentenek. A PMS-ben szenvedő nők között 5-6-szor gyakoribb a depresszió előfordulása, 86%-uk élete folyamán súlyos hangulati betegséget él meg. Különösen veszélyes időszak a szülés utáni életszakasz.
Intézetünkben szeretnénk segíteni abban, hogy a gyermekágyi depressziót megelőzzük (ez PMS esetén 50-60%-os veszélyt is jelenthet).
Ezért rákérdezünk a jellemző tünetekre, hogy amennyiben veszélyeztetett lenne, tanácsot nyújtsunk a depresszió kivédéséhez.
Szükség esetén pszichiáter szakorvos nyújt segítséget a leendő szülőknek, édesanyáknak, pároknak.
Bejelentkezés: Az Intézet központi telefonszámain:
+36-1-3838477
+36-1-3632229
+36-1-3635272
|